Bulimia hastalığı nedir ?

Beselenme bozukluklarından kaynaklanan büyüyememe hastalıkları çocukları olumsuz yönde etkiliyor. On yaş altı ve üstü gelişme çağında olan çocukların çoğunda bulimia hastalığı görülüyor.

On yaş altı çocuklarda daha sık gören bulimia, beslenme hastalığı aile içinde ki geçimsizliklerden kaynaklanıyor. Aile için olan tartışmalar boşanma, ölüm ve ayrılıklar çocukları olumsuz yönde etkiliyor.

Bulimia Nervoza HASTALIK

Araştırmaya katılan kişilerin yüZde ellisinin, bulimia hastalığının belirtilerinin on yaşında ortaya çıktığı belirtiliyor. Araştırma sonucunda sadece yüzde onluk bir kısmın bulimia bulimia hastalığına daha geç olduğu belirtiyor. Uzmanlar bu hastalığın çocukların gelişimini olumsuz yönde etkilediğini belirtiyor.

Bulimia Nervoza
Bulimia Nervroza olan bir kişi kısa bir zaman dilimi içerisinde, yarım saat ile 2 saat arası, binlerce kalorilik besin tüketip bunu kusma veya laksatif ilaç(müshil) kullanımı ile vücutlarından atmaya çalışır. Yemek yediği sırada kendini kontrolden çıkmış gibi hisseder ve yemek yeme krizlerini herkesten gizli tutarlar.

Yorum Yap