Çocuğum neden kilo almıyor?

“Çocuğum neden kilo almıyor” diye yakınan anneler için çocukların kilo alamama sebepleri:

Bazı annelerin en büyük sıkıntı yaptıkları sorunlardan bir tanesi de, çocuklarının düzenli ve çok yemek yemesine rağmen neden kilo alamadıkları ve bu durumun bir hastalığa mı işaret ettiğidir.

Uzmanlar çocukların çok yemek yemesine rağmen neden kilo alamadıkları konusunda açıklamalarda bulundular ve bizlerde annelerin bu meraklarını gidermek amacıyla uzmanların yaptıkları açıklamalara sayfamızda yer verdik.

cocugum neden kilo almiyor

İşte “çocuğum neden kilo almıyor” diye yakınan anneler için çocukların kilo alamama sebepleri:

Çocuklar neden kilo almaz?

Çocuklar ne kadar düzenli, sağlıklı ve aşırı beslenseler de eğer enerjik bir yapıya sahipseler, konsantrasyon düzeyleri yüksek ise bu konuda ailelerin sıkıntıya düşmesini gerektirecek hiçbir durum söz konusu değildir. Çünkü aktivitesi yüksek olan, enerji dolu çocuklar ne kadar yemek yerlerse yesinler, yediklerini kısa sürede yakarlar. Burada en çok dikkat edilmesi gereken husus ise, çocuğun aşırı yemek yemesine rağmen ani kilo kaybı yaşayıp yaşamadığıdır. Çünkü ani kilo kayıpları bir takım hastalıkları işaret eder.

Uzmanlar konsantrasyon bozukluğu yaşayan, uysal ve ani kilo kaybı olan çocukların ciddi hastalıklarına yakalanmış olma ihtimallerinin yüksek olduğunu söylüyorlar. Ani kilo kaybı yaşayan çocuklarınızı mutlaka uzman bir hekime göstermelisiniz. Uzmanlar aynı zamanda çocukları zayıf olan ailelerin çocukları kilo alsın diye yağlı gıdalarla beslemesine de karşılar. Kesinlikle çocuğunuz ne kadar zayıf olursa olsun aşırı yağlı gıdalar tükettirmeyin. Çocuğunuzun kilo alması için beslenmesinde yağ oranını artırmak yerine kalori oranını artırmaya çalışın.

Yorum Yap