Güneş yanıklarına ne iyi gelir?

Güneş yanığının tedavisi için şu önerilere kulak verin.Güneş yanıklarına ne iyi gelir?

Haziran-Temmuz- Ağustos aylarında ülkemize yoğun bir şekilde gelen güneş ışınları, deri üzerinde ağrı, sızı ve kızarıklık gibi reaksiyonlara yol açmakta ve bu reaksiyonların en ciddisi de yanık olmaktadır.

Güneş ışınlarının deri üzerinde yol açtığı tüm bu durumların kısa sürede geçmesi için ve en sık rastlanan güneş yanığının tedavisi için şu önerilere kulak verin.

gunes yaniklarina ne iyi gelir

Güneş yanığının şiddetini dindirmek ve sorunun bir an evvel geçmesini sağlamak için serin bir duş almak, buzdolabında muhafaza edilmiş nemlendirici kremler kullanmak, yanığın ciddiyetine göre kortizonlu kremler güneş yanıklarına çok iyi gelmektedir. Güneş yanığının husule geldiği bölgeye soğuk tutmak hem ağrının hem de acının dinmesine fayda sağlar.

Bazı kişiler güneş yanığına yoğurt sürmeyi tercih ederler, ancak uzmanlar güneş yanığına yoğurt sürmenin hiçbir yararı dokunmadığının altını çiziyor ve bu yöntemi önermiyorlar.

Çünkü güneş yanığına yoğurt sürmek tıbbi açıdan zararlı bir durumdur. Güneş yanığına maruz kalan kişi yukarıda ki önerilerden birini denemelidir.

Yorum Yap