Şeker hastalığı başlangıcı olanlar ne yapmalı?

Son dönemlerde pek çok kişinin sıkıntısı olan şeker hastalığının başlangıç evresinden daha ileriye gitmemesine izin vermemek için aşağıdaki hususları dikkate almanız gerekir

Yaşamış olduğunuz mütenevvi sıkıntılardan dolayı doktora gittiğinizde hekiminiz sizde şeker hastalığı başlangıcı olduğunu söylediyse, bu hastalığın ilerlemesini önlemek ve sağlıklı bir şekilde yaşamınıza devam etmek için gelin ne yapmanız gerektiğine birlikte göz atalım.

Son dönemlerde pek çok kişinin sıkıntısı olan şeker hastalığının sizde olan başlangıç evresinden daha ileriye gitmemesine izin vermemek için aşağıdaki hususları dikkate almanız gerekir

seker hastaligi baslangici

İşte şeker hastalığı başlangıcı olanların yapması gerekenler:

Öncelikle unutmayın ki bu hastalık çok ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Bunun önlemenin en etkili yolu ise her zaman temkinli davranmak, doktor sözü dinlemek. Uzmanlar şeker başlangıcı olan hastalara sağlıklı bir kilo aralığında kalmalarını öneriyorlar. Çünkü bu hastalık yüzünden pek çok kişinin başı kiloları ile dertte.

Üstelik kilonun da yol açtığı başka sağlık sorunları olduğundan kilonuza çok dikkat etmeli ve doktor tarafından tavsiye edilen kilo aralığında kalmalısınız.

Kan şekerinin kontrol altında tutulması için beslenmeye dikkat etmekte şart. bir beslenme uzmanın yardım alın ve beslenme tarzınızı şeker hastalığına en uygun şekilde düzene sokun.

Beslenmeye ve kiloya dikkat etmenizin yanı sıra günde yarım ya da bir saatlik yürüyüşlere çıkın. Sigara ve alkolden uzak durun, uykunuzu düzenli uyuyun, kaliteli uyku uyumaya dikkat edin, uykuda solunum durması yani apne gibi sorunlarını varsa mutlaka tedavi ettirin.

Çünkü uzmanların şeker hastalığı başlangıcı olan hastalara yapmalarını önerdikleri bu şeyler, şeker hastalığının ilerlemesinin önüne geçecek ve aşırı kilo almanızı engelleyecektir.

Yorum Yap