Türk kahvesi kanser yapar mı?

Türk kahvesi kanser yapıyor” cümlesi, kahve tutkunu olan insanları Türk kahvesinden uzaklaştırıyor. Peki Türk kahvesi kanser yapar mı?

Türklerin kahve tutkusu ve bilhassa da Türk kahvesine olan düşkünlükleri aşikar olurken, ne yazık ki bazılarından duyulan “Türk kahvesi kanser yapıyor” cümlesi, kahve tutkunu olan insanları Türk kahvesinden uzaklaştırıyor.

turk kahvesi kanser yapar mi

Fakat bu tarzda söylenen cümlelere hiçbir şekilde inanmamalı ve Türk kahvesini hayatınızdan eksik etmemelisiniz.

Çünkü Türk kahvesi kanser yapmıyor!

Yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları Türk kahvesinin kanser yapmadığını, aksine içerdiği zengin antioksidanlar nedeniyle kanser hücrelerinin gelişimini önlediğini söylemekteler. Türk kahvesinin kanser yaptığı yönündeki söylentilere kulak vermeyin ve günde en az 1 fincan düzenli olarak Türk kahvesi tüketin.

Türk kahvesini günde 2 fincandan fazla tüketmemeye özen göstermek durumunda Türk kahvesinin hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ancak aşırı miktarda tüketilen her şeyin zararlı olduğu gibi, Türk kahvesinin de aşırısı zararlıdır. Günde 2 fincanı geçmeyecek kadar Türk kahvesi tüketmek kalın bağırsak ve safra kesesi kanserini başta olmak üzere pek çok kanseri önlemektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları Türk kahvesinin pek çok meyve ve sebzeden daha fazla antioksidan içerdiğini söylemekteler. Kanser hastalıklarının riskini %25 ile %45 arasında bir oranda azaltan Türk kahvesi, aşırıya kaçmamak şartıyla içilebilir. Hekiminiz içmenizi yasaklamadığı müddetçe içmenizde bir sakınca yoktur.

Yorum Yap