Vajinadan gaz çıkması normal mi?

Vajinadan gaz çıkması normal bir durum mudur? Vajinadan gaz çıkmasının nedenleri

Vajinadan gaz çıkması vajinanın esnek bir yapıya sahip olmasından, genişlemesinden ya da bollaşmasından husule gelen bir sorun olmakta ve çoğu kadının bu durumla karşı karşıya gelmesine sebep olup bilhassa da cinsel ilişki esnasında utanç verici anlar yaşatmaktadır.

Vajina yapısı gereği esnektir, ancak bu esneme payı kişinin yapısına, geçirdiği doğumlara ve yaşına bağlı olarak değişim göstermektedir. Mütenevvi sebepler sonucunda vajina daha da esnediği için vajinadan ses gelmesi ya da vajinadan gaz çıkması son derece normal karşılanan bir durumdur.

Vajinadan ses gelmesi normal bir durum olarak kabul edilse de, kadınları rahatsız eden bir sorun olmakta ve ilişki esnasında öz güven eksikliği yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle vajinadan gaz çıkması tedavi edilebilir bir sorun olduğunu bilmeli ve bu durumun çözümü için hekimlerden yardım istemelisiniz

Pek çok kadının utanç duyarak yaşadığı bir sorun olan vajinadan gaz çıkması, bilhassa da ilişki esnasında husule gelmekte olup bu durum partnerinin yanında kadının kendini küçük düşmüş hissetmesine sebep olur. Vajinadan ses gelmesi olarak da ifade edilen bu utanç verici durumun sebepleri nelerdir, merak edenler için uzman açıklamalarına sayfamızda yer verdik. İşte vajinadan gaz çıkmasının nedenleri:
Vajinadan gaz çıkması

Vajinadan gaz çıkması nedeni

Vajinadan gaz çıkması nedenlerinin başında vajinanın bollaşması gelir. Vajina bollaşmasına yol açan sebepler ise idrar kesesinde sarkma, rahim sarkması, idrar kaçırma sorunları, zor doğumlar esnasında vajinaya yapılan kesilerin iyi dikilmemiş olmasıdır.

Vajinanın bollaşmasına ya da genişlemesine yol açan bir diğer faktörde ilişki esnasında penisin vajinayı tam kavrayamamış olmasıdır. Bu durumda vajina içine hava girmiş olur ve sonrasında da sesli bir şekilde bu hava geri dışarıya çıkar.

Vajinadaki genişleme her iki taraf içinde sorun yaratan bir durum olmaktadır. Bu nedenle vajinadan gaz çıkması sebepleri araştırılmalı ve sebebe yönelik uzman hekim eşliğinde gereken tedaviler uygulanmalıdır.

Vajinadan gaz çıkması nedenleri

İlgili Kelimeler:

One Response to "Vajinadan gaz çıkması normal mi?"

  1. Pingback: Vajinadan gaz çıkması nedenleri - Alaturka Sağlık Haberleri | Alaturka Sağlık Haberleri

Yorum Yap