Yumurtalık kanseri kimlerde görülür?

Kadınların korkulu rüyası olan Yumurtalık kanseri kimlerde görülür? Yumurtalık kanseri riskini tetikleyen durumlar nelerdir?

Kadınların korkulu rüyası olan yumurtalık kanserinin kimlerde daha büyük yüksek bir oranda husule gelebileceğini merak edenler adına, yumurtalık kanseri riskini tetikleyen durumları makalemizde sizler için açıkladık.

Yumurtalık kanserine yakalanma riski yüksek olan kadınlar pek çok faktörün etkisinden dolayı bu rahatsızlığa yakalanmaktadırlar.

yumurtalik kanseri

Yumurtalık kanseri kimlerde görülür, kimler yumurtalık kanserine yakalanır, yumurtalık kanseri riski bulunanlar kimlerdir, işte yanıtları:

Bu zamana kadar yumurtalık kanseri riski altında 50 yaş ve üzeri kadınlar gösterilmekteydi, lakin günümüzde bu yaş sınırı düştü ve 50 yaşın altında olan kadınlarda yumurtalık kanseri riski taşımaktadır. Genetik faktörler yumurtalık kanserinde büyük rol oynamakta ve bu nedenle uzmanlar, ailesinde yumurtalık kanseri hastası olanların rutin kontroller yaptırmalarını önermekteler.

Aynı zamanda doğum sayısı az olanlar, erken adet görmeye başlayanlar, geç menopoza girenler, genital bölgesi talkla sık temas edenler, kısır olanlar ve kısırlık tedavisi görenler yumurtalık kanseri risk gurubu arasında yer alan kişilerdir.

Ölüm oranı yüksek bir kanser çeşidi olan yumurtalık kanserinin belirtileri sindirim şikayetlerine yakın belirtilerdir. Eğer sindirimle ilgili bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız, bu sorunun neden kaynaklandığını mutlaka öğrenmelisiniz. Unutmayın ki her hastalıkta erken teşhis hayat kurtarır.

Yorum Yap